7511 AVOCATUS
By clicking on the small photos you can see the information of other slabs or bundles of this block| Block | 7511 |
| Color | GREEN |
| Bundle | 3 |
| Type | GRANITE |
| Finishing | LEATHER |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 2 |
| Length | 312cm / 123inch |
| Height | 195cm / 77inch |
| Thickness | 3cm / 1¼inch |
| Weight | 1120kg |
| Block | 7511 |
| Color | GREEN |
| Bundle | 4 |
| Type | GRANITE |
| Finishing | LEATHER |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 1 |
| Length | 312cm / 123inch |
| Height | 195cm / 77inch |
| Thickness | 3cm / 1¼inch |
| Weight | 570kg |
| Block | 7511 |
| Color | GREEN |
| Bundle | 5 |
| Type | GRANITE |
| Finishing | LEATHER |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 4 |
| Length | 310cm / 122inch |
| Height | 195cm / 77inch |
| Thickness | 3cm / 1¼inch |
| Weight | 2000kg |